Суд відмовив Ярославу Дубневичу у клопотанні про зменшення застави у 90 мільйонів гривень та повернення коштів заставодавцям.
Про це йдеться у рішенні Вищого антикорупційного суду міста Львова від 2 червня 2021 року.
Більше місяця тому, 2 червня, Вищий антикорупційний суд відмовив Ярославу Дубневичу у задоволенні клопотання про зменшення застави у 90 мільйонів гривень та повернення коштів заставодавцям.
Адвокат Ярослава Дубневича, Ігор Федоренко, звернувся до Вищого антикорупційного суду з клопотанням про зменшення застави та повернення коштів ще 20 травня.
У клопотанні про скасування застави йдеться про те, що заставодавці, які внесли 86 мільйонів гривень, вимагають від Ярослава Дубневича повернути кошти. 4 мільйони гривень застави Дубневич вніс за себе сам.
Також в клопотанні зазначено, що майновий стан Ярослава Дубневича суттєво погіршився, порівняно з 2018 роком, виходячи з якого суд призначав заставу. Крім того, на розмір статків Ярослава Дубневича вплинуло розлучення та поділ спільного майна.
Як йдеться у рішенні Вищого антикорупційного суду, зазначені в клопотанні обставини не впливають на ризик переховуватись від слідства. Майно Ярослова Дубневича хоч і зменшилося порівняно з 2018 роком, але його достатньо для того, щоб тривалий час перебувати в умовах розшуку, у тому числі за межами України. А внесення застави іншими особами є добровільним і ці особи самостійно обирають джерело грошових коштів, які мають бути внесені у якості застави та мають усвідомлювати, що вносять кошти на увесь строк дії запобіжного заходу.
Нагадаємо, 6 липня суд поділив навпіл між нардепом Ярославом Дубневичем та його колишньою дружиною право власності на 46 земельних ділянок в Зубрі.
Додамо, 31 жовтня 2019 року Верховна Рада прийняла рішення про зняття недоторканості, затримання та арешт Дубневича. Згідно із розслідуванням, Дубневич є організатором схеми привласнення 93,2 млн грн "Укрзалізниці" при поставці товарів за завищеними цінами. Тоді Дубневичу повідомили про підозру та призначили 93 млн грн застави.
У квітні 2020 року НАБУ завершило розслідування цієї справи. Тоді ж стало відомо, що компанії Дубневича володіли 200 кілограмами золота, яке не потрапило під арешт.