У Бориславі храм УПЦ московського патріархату офіційно перейшов до ПЦУ

понеділок, 24 квітня 2023 р. о 10:47

Храм Покрови Пресвятої Богородиці у Бориславі офіційно вийшов зі складу УПЦ МП та перейшов до ПЦУ. 

Про це повідомила Бориславська міська рада на своїй сторінці у Фейсбуці.

Релігійна громада церкви Покрови Пресвятої Богородиці у Бориславі офіційно вийшла зі складу УПЦ московського патріархату та перейшла до ПЦУ. Цими вихідними у храмі провели перші богослужіння.

"22 квітня у храмі Покрови Пресвятої Богородиці священнослужителі Православної церкви України відслужили першу Святу Літургію. Парафією церкви тепер опікуватиметься намісник монастиря Преображення Господнього ієросхимонах Євсевій Біленський" – йдеться у повідомленні.

Львівська єпархія УПЦ натомість повідомила, що 22 квітня відбулося захоплення храму. Представники ПЦУ зірвали опечатування та змінили замки.

"Громада храму у кількості понад трьохсот парафіян разом зі священнослужителями повідомили органи місцевої влади про рішення громади залишитись в юрисдикції УПЦ під омофором Блаженнішого Митрополита Онуфрія, що було підтверджено Протоколом Парафіяльних зборів Незважаючи на визначення громади, представники ПЦУ проігнорували рішення парафіян", - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, у грудні 2022 року силовики СБУ провели обшуки у храмах УПЦ московського патріархату на території Львова й області та виявили антиукраїнську літературу.

А 5 квітня громада кафедрального собору УПЦ МП на вул. Бобанича у Львові перейшла до ПЦУ.

Додамо, наприкінці листопада 2022 року депутати Львівщини звернулися до ВРУ з проханням повністю заборонити УПЦ МП в Україні.

Ще у березні 2022 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про повну заборону УПЦ (МП) в Україні, однак його так й не винесли на розгляд народних депутатів.

Мітки: новини львова, упц мп, борислав, храми Львівщини, Православна Церква України

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024