Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Події

Фото прес-служби Львівської ОДА

Понеділок, 14 травня 2012, 09:43

На Львівщині відкрили пам'ятник отцю Ковчу

У п'ятницю, 11 травня, у Перемишлянах на Львівщині відкрили та освятили пам пам'ятник отцю Ковчу. Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

Пам'ятник освятив особисто голова УГКЦ Блаженніший Святослав після Архієрейської літургії, на яку з'їхались понад тисячу священників.

Голова Львівської ОДА Михайло Костюк у своєму виступі з нагоди відкриття пам'ятника отцю Ковчу наголосив на жертовності та самовідданості отця Ковча, який врятував сотні життів людей різних релігій та національностей.

«Отець Омелян Ковч демонстрував всім нам, що усі люди є єдиними в своєму дусі – як єдиною є вища любов та християнська мораль. Цей скромний священик з Гуцульщини, в'язень №2399 польського Майданека, став моральним світочем зі світовим ім'ям для нинішніх і прийдешніх поколінь ", - наголосив Михайло Костюк.

Керівник області спільно з представниками перемишлянської громади також поклав квіти до пам'ятника отцю Омеляну.

Отець Омелян Ковч щиро вірив у Бога, був щирим християнином, греко-католиком. Він умів долати конфесійні та релігійні поділи. Отець Омелян рятував євреїв з фашистських катівень та від чорної смерті. У 1999 році Єврейська Рада України присвоїла отцю Омеляну Ковчу звання «Праведник України».

2001 року у Львові Омелян Ковч був беатифікований Папою Іоаном павлом II. Восени 2008 року Синод єпископів УГКЦ проголосив Блаженного Священномученика Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.