Новини

Правоохоронні органи

Прокуратура наводить приклади Львівській ОДА, як треба працювати з молоддю

Прокуратура наводить приклади Львівській ОДА, як треба працювати з молоддю

img.20.ua

Прокуратура наводить приклади Львівській ОДА, як треба працювати з молоддю

Четвер, 17 травня 2012, 13:45

Прокуратура Жидачівського району притягнула до відповідальності керівництво Жидачівського професійного ліцею за порушення вимог Закону України «Про професійно-технічну освіту», «Порядок надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики» та вимоги Кодексу законів про працю України. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

З'ясовалося, що керівництво ліцею не контролювало виконання укладених з підприємствами договорів на проходження учнями виробничої практики, що призвело до порушення їх інтересів та прав на оплату праці за фактично виконану ними роботу.

Зокрема, відповідно до чинного законодавства, підприємства повинні нараховувати зарплату учням та студентам за їх роботу під час практики та переказувати її для виплати на рахунок навчального закладу або виплачувати безпосередньо на підприємстві.

Більшість учнів професійного ліцею, які проходили виробничу практику протягом вересня – жовтня минулого року зарплату не отримали, хоч підприємці і перерахували частину цих коштів на рахунок ліцею.

Зважаючи на такі порушення, прокуратура Жидачівського району внесла подання директору Жидачівського професійного ліцею з вимогою усунути виявленні порушення. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 5 службових осіб ліцею. Окрім того, завдяки втручанню прокуратури учням навчального закладу, які проходили практику виплатили 5 тис. грн. заробітної плати.

Загалом, лише в цьому році органами прокуратури Львівської області на усунення аналогічних порушень внесено близько 50 документів реагування за наслідками розгляду яких 27 осіб притягнуто до відповідальності.

Нагадаємо, прокуратура Львівської області подала звернення до Львівської ОДА про надання інформації про кількість неповнолітніх осіб, що належать до субкультур «гопників», «готів», «скінхедів» тощо. Натомість не отримала офіційної відповіді на цей запит, а сам запит зєявився у соцмережах. 

Начальник головного управління Анатолій Ігнатович повідомив, що управління не надало відповіді прокуратурі, адже: «такий облік не здійснюємо і не ведемо. Чесно кажучи, ви ж розумієте абсурдність таких звернень... Ми співпрацюємо з зареєстрованими громадськими організаціями, об'єднаннями, ну а субкультури мають право на існування, але вони до нас не зверталися. Управління не веде такого реєстру, і якихось офіційних заходів за їх участі не проводилося».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.