Новини

Культура

документальна драма про УПА

документальна драма про УПА

zz.te.ua

Сьогодні у Львові покажуть документальну драму про УПА

Понеділок, 14 жовтня 2013, 12:49

Сьогодні, 14 жовтня, у Львові в театрі імені Марії Заньковецької відбудеться показ документальної драми про УПА «Двадцятилітні».

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

В основу сценарію лягли нередаговані інтерв’ю упівців. Зокрема, драма оповідає історії: Пантелеймона Блажуня, Марії Дужої, Романа Каричорта, Ярослави Менкуш, Любомира та Дарії Полюг, Степана Родаманського, Дмитра Хомина.

«Тема УПА на Західній Україні доведена до агітаційного плакату. В мене виникла думка, як в театрі можна відтворити цю тему так, щоб не творити ще однієї «агітки», а передати життя людей таким, яким воно було насправді. Театральної постановки, яка б відповідала моєму задуму, я не знайшла. Тому ми почали створювати власну виставу. Упівці, які дожили до сьогоднішніх днів і розповідають свої історії, – зрілі люди. Але тоді це були двадцятилітні юнаки та дівчата. Тому завдяки молодим акторам ми спробували відтворити те, якими вони були. Звідси й назва драми – «Двадцятилітні». Ми довго шукали такі «живі історії». Дізналися про музей «Територія Терору», де знайшли потрібні нам матеріали», - розповіла режисерка Уляна Мороз.

Показ відбудеться на камерній сцені театру. Зіграють драму актори майстерні «Мистецький простір».

Показ драми присвячений 71-ій річниці утворення Української повстанської армії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.