Новини

ДМСУ

Сьогодні новий Митний кодекс України набув чинності

Сьогодні новий Митний кодекс України набув чинності

http://customs.uz.ua/

Сьогодні новий Митний кодекс України набув чинності

П'ятниця, 1 червня 2012, 10:41

В Україні сьогодні, 1 червня, набуває чинності новий Митний кодекс.

Він передбачає передачу всіх повноважень із видання наказів нормативного характеру від Держмитслужби Міністерству фінансів України.

Також передбачено, що вартість товарів, які можуть ввозитися громадянами на митну територію України без сплати податків через сухопутні і морські пункти пропуску складає 500 євро, повітряним сполученням - до 1 тис. євро, а при поштових пересиланнях - до 300 євро.

Крім того, скорочено перелік документів, необхідних для митного оформлення. Тепер їх всього три: митна декларація, інвойс і декларація митної вартості.

Час митного оформлення скорочується із 24 годин до 4-х годин. Крім того, суб'єкт зможе самостійно зафіксувати в електронних системах дату і час подання митної декларації.

А за порушення терміну митного оформлення посадові особи митниці будуть нести персональну відповідальність.

Із 1 червня суб'єкти зможуть заявляти товар до оформлення у будь-якому митному органі. На думку експертів, право самостійного вибору місця оформлення є одним із основних спрощень. Воно дозволить істотно знизити часові та фінансові витрати на логістику.

Кодекс виключає митну брокерську діяльність із переліку видів діяльності, на здійснення яких митними органами надаються дозволи. Виключена необхідність надання фінансової страхової гарантії в розмірі не менше 300 тис. євро, а агенту з митного оформлення, який працює з брокером, не потрібно буде підтверджувати кваліфікацію в Держмитниці і рівень спеціальних знань.

За новим кодексом збільшено загальний строк тимчасового ввезення громадянами-нерезидентами транспортних засобів особистого користування із 183 днів до одного року.

Нагадаємо, із 1 червня на українській митниці почали діяти нові правила щодо харчових продуктів. Тепер громадяни зможуть ввозити по одній упаковці кожного продукту і на загальну суму не більше 200 євро.

Джерело: Кореспондент

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.