Новини

Економіка

Нацбанк

Нацбанк

inpress.ua

Нацбанк ліквідував "Банк Велес" за відмивання коштів

П'ятниця, 11 грудня 2015, 12:50

Нацбанк ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку ПАТ "Банк Велес".

Про це повідомила прес-служба Національного банку України.

Відтак, 10 грудня Національний банк вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ПАТ "Банк Велес" за здійснення ризикової діяльності та систематичні порушення законодавства.

Зокрема, у вересні цього року Нацбанк запобіг спробі вивести за кордон близько 460 млн. дол. за фіктивними документами. Ця спроба стала підставою для проведення інспекційної перевірки банку з питань фінансового моніторингу.

Під час перевірки були виявлена ціла низка операцій, які були спрямовані на уникнення виконання вимог та обмежень, передбачених законодавством; участь банку у проведенні фінансових операцій, метою яких є виведення капіталів.

Близько 90% всіх операцій, що здійснювались банком, були пов?язані із переказом коштів за кордон. За неповний рік їх обсяг перевищив 100 млн. дол. Крім того, значний обсяг операцій проведено з використанням підроблених документів.

У Нацбанку зазначили, що ліквідація цього банку не матиме впливу на стабільність фінансового ринку, зважаючи на невеликий обсяг активів (314.2 млн. грн. на кінець III кварталу 2015 року) та незначну кількість клієнтів – фізичних осіб (близько 150 осіб).

Нагадаємо, раніше Нацбанк ліквідував ПАТ "Інтеграл-банк"АКБ "Капітал"ПАТ "Унікомбанк"ПАТ "Укркомунбанк"ПАТ "Укргазпромбанк"ПАТ "Східно-промисловий комерційний банк"ПАТ "Український професійний банк" та ПАТ "Банк Національний кредит", ПАТ "Радикал-банк" та ПАТ АБ "Столичний", ПАТ "КБ "Надра"ПАТ "Енергобанк"банк "Стандарт"ПАТ "Омега-банк". Також ще у березні Нацбанк України відніс АТ "Дельта Банк", ПАТ "Кредитпромбанк" до категорії неплатоспроможних.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.