Новини

Соціум

медицина

медицина

львівський портал

Медики впроваджують скринінг раку шийки матки у Львові

Вівторок, 2 серпня 2016, 18:04

У Львові відбувся круглий стіл «Стратегія скринінгу раку шийки матки у Львівській області».

Його учасники обговорили спільні дій медичної спільноти Львівської області для успішного впровадження програми скринінгу, зокрема на рак шийки матки.

Серед присутніх були медики усіх рівнів: первинного, вторинного і третинного – завідувачі відділеннями Онкоцентру,  завідуючі жіночих консультацій, акушери гінекологи районних лікарень а також сімейний лікар сільської лікарської амбулаторії, - повідомили організатори заходу. 

Кожен з них має відмінний досвід у спілкуванні з пацієнтам і для успішної реалізації програми скринінгу, а саме запрошення якомога більшої кількості пацієнтів і переконання жінок не нехтувати своїм здоров’ям, важливою є думка кожного медика і його досвід спілкування з жінками.

Учасники круглого столу засвідчили, що важливою є робота з медиками, адже за словами головного позаштатного спеціаліста Департаменту ОЗ Львівської ОДА з акушерства і гінекології І. Потапова: «У 8-ми породіль-медичних працівників виявлено інвазивний рак шийки матки».

Тому найважливішим завданням успішного впровадження програми скринінгу раку шийки матки та раку грудної залози є ефективна просвітницька компанія для населення та взаємодія усіх медичних працівників, не тільки акушерів-гінекологів, але й хірургів, терапевтів, сімейних лікарів для залучення усіх жінок області до проходження скинінгових процедур.

Нагадаємо, на Львівщині реалізовують субпроект «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій», що покликаний покращити стан здоров’я  жіночого населення Львівської область у сфері протидії злоякісним новоутворенням.

У рамках спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» скринінг передбачатиме огляд жінок гінекологами із взяттям цитологічного мазка та скерування на мамографію (при потребі) для дослідження грудних залоз.

Скринінг (англ. screening, від screen – просівати, сортувати, відбирати) є досить поширеним і відомим поняттям у медицині, але на практиці в Україні програми скринінгу не поширені. Скринінг визначають як масове обстеження населення з метою виявлення осіб з наявністю певного захворювання за відсутності клінічних симптомів та скарг.

 

 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.