Новини

Політика

Львівська міськрада

Львівська міськрада

Львівські депутати відмовилися виплатити борги ЛАЗу російському бізнесмену

Четвер, 26 жовтня 2017, 12:47

Львівська міськрада скасувала меморандум про виділення 20 млн грн фірмі Ігоря Чуркіна.

Сьогодні на сесії Львівської міської ради депутати підтримали ухвалу щодо втрати чинності ухвали про меморандум про співпрацю міської ради з ТзОВ "Оптимум Фактор". "За" проголосував 61 депутат.

Йдеться про відшкодування придбання уже ліквідованим ТОВ "Львівські автобусні заводи" нових автобусів до Євро-2012. Однією із власників цієї фірми є Таїсія Саніна, дружина власника збанкрутілого ЛАЗу, російського бізнесмена Ігоря Чуркіна.

Зокрема, перед Євро-2012 АТП №1 придбало автобуси у ТзОВ "Львівські автобусні заводи", однак не розрахувалося за них з ЛАЗом, а у 2017 році підприємство продало право вимагати заборгованість від АТП №1 компанії "Оптимум фактор". Крім цього, ЛАЗ заборгував майже 5 млн грн заробітної плати своїм працівникам, які, згідно з меморандумом, мала сплатити ТзОВ "Оптимум Фактор".

"Приватизація ЛАЗу є незаконною і є рішення суду, відтак усі виплати були призупинені. У результаті цього три роки АТП №1 перебуває у боргах, заблоковані усі рахунки, є ризик арешту усіх автобусів, які перебувають у власності цього підприємства через цю заборгованість", – заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

Також, як наголосив депутат з Громадянської позиції Юрій Кужелюк, у власності ЛАЗу є три гуртожитки, як мало б отримати місто, однак ці приміщення й досі перебувають у власності підприємства й можуть відійти компанії "Оптимум фактор".

Як заявила начальник юридичного відділу міськради Гелена Пайонкевич, станом на сьогодні міськрада не знає, яким компаніям заборгував ЛАЗ, тому виплатити заборгованість їм, а не ТзОВ "Оптимум Фактор", наразі є неможливим.

Щодо вирішення цього питання, Андрій Садовий запропонував звернутися за допомогою до народних депутатів з Львівщини.

Нагадаємо, раніше львівські депутати погодили відшкодування ТзОВ "Оптимум Фактор" 20 млн грн, які заборгував фірмі ліквідований ЛАЗ. 

Зазначимо, вчора на позачерговій сесії Львівської облради депутатів міської ради закликали не голосувати за виділення 20 млн грн Чуркіну. Також міський голова Львова Андрій Садовий створив робочу групу щодо вирішення ситуації з ЛАЗом.

А сьогодні, протестуючи проти цього рішення, під Львівською міською радою на акцію протесту зібрались члени ВО "Свобода", Правого сектору, Національного корпусу, ГО "Розвиток громади" та працівники Львівського автобусного заводу.

"Звертаюся до тих депутатів, які голосували за це ганебне рішення. Нам дуже стидно, що під час війни міська рада приймає рішення про виділення коштів російським олігархам. Таких речей у Львові не варто робити", – розповів боєць добровольчого батальйону "Карпатська Січ" Роман Федун.

Незаконний продаж майна Львівського автобусного заводу був здійснений на основі підробленого рішення господарського суду Києва.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.