Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Андрій Садовий

П'ятниця, 24 квітня 2020, 11:40

Душа Садового бажає естетичного крематорію у Львові

Андрій Садовий

У Львові оголосять архітектурний конкурс на будівлю крематорію, а також на облаштування зали для прощань на Янівському кладовищі.

Сьогодні, 24 квітня, виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про оголошення та проведення відкритого архітектурного конкурсу на кращі проектні пропозиції будівлі крематорію на території Голосківського кладовища.

Крім цього, міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що необхідно також провести архітектурний конкурс для приміщень, які знаходяться на Янівському кладовищі, щоб облаштувати там залу для прощань.

"Це має бути досконала будівля з точки зору естетики та функціоналу, тому що ми проводжаємо людей в останню дорогу. Але ми говорили на ранковій нараді про приміщення, які в нас є при вході на Янівське кладовище, щоб там також провести міжнародний архітектурний конкурс, перепланували все і зробили залу для прощання" – заявив Андрій Садовий.

Відтак, виконком підтримав рішення про проведення окремого архітектурного конкурсу на будівлю крематорію у Львові та окремого конкурсу на перепланування приміщень на Янівському кладовищі.

Нагадаємо, у Львові цього року планують отримати необхідні дозволи та здійснити необхідні закупівлі для будівництва крематорію. 

Зазначимо, 26 лютого, у  Львові планували оголосити Всеукраїнський конкурс на будівництво крематорію.

Нагадаємо, 19 вересня 2019 року у Львові провели публічну консультацію щодо доцільності будівництва крематорію. За даними управління інженерного господарства Львова, через 2-3 роки у місті зовсім не залишиться вільних ділянок для традиційних захоронень у землю. 

Додамо, за день до цього львівські депутати на сесії не підтримали електронну петицію про відкриття крематорію у Львові, хоча міський голова Андрій Садовий створив робочу групу щодо будівництва крематорію ще 19 червня минулого року. Перше її засідання відбулося в липні. На ньому запропонували виокремити відповідну земельну ділянку ділянку, площею 2,2 га поблизу Голосківського цвинтаря.

Додамо, що сільради поблизу Львова відмовилися виділити землю для будівництва крематорію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.