Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»
sajty bukmekeriv

Політика

Малехів

google.com.ua

Середа, 14 липня 2021, 16:38

Малехів натягнув велике село Садового на маленький глобус

Малехів

Апеляційний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції, який скасував рішення уряду про внесення Малехівської громади до складу Львівської ОТГ.    

Про це йдеться у постанові Шостого апеляційного адміністративного суду від 30 червня 2021 року.

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду Києва, який скасував розпорядження уряду в частині приєднання села Малехів до Львівської ОТГ.

Зазначимо, з апеляційною скаргою на рішення суду першої інстанції звернулися Малехівська сільська рада, яка просила позовні вимоги задовольнити повністю, Львівська міськрада та Львівська ОДА, які просили рішення суду скасувати і в задоволенні позову відмовити.

Як йдеться в рішенні суду, позовні вимоги Малехівської сільради в частині розробити проект акта Кабінету Міністрів України про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Львівської області, але вже з дотриманням прав, свобод та законних інтересів Малехівської громади, "знаходяться поза межами повноважень суду, що вірно було встановлено судом першої інстанції".

Нагадаємо, в березні Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним та скасував розпорядження Кабінету міністрів щодо включення села Малехів Жовківського району до складу Львівської ОТГ. Тоді суд частково задовільнив позов Малехівської сільради, зокрема, визнав протиправними дії Львівської ОДА під час формування перспективного плану Львівської області, скасував розпорядження уряду щодо включення Малехова до Львова.

Малехівська сільрада з літа минулого року судиться щодо включення до складу Львівської ОТГ. Зокрема, 8-й апеляційний адміністративний суд 12 червня 2020 року визнав протиправною бездіяльність Львівської ОДА щодо врахування інтересів Малехівської сільради та постановив виключити громаду зі складу Львівської ОТГ.

Додамо, 10 червня минулого року уряд опублікував перспективний план розвитку Львівської області, затверджений за поданням Львівської ОДА ще 27 травня, який передбачає створення Львівської ОТГ у форматі "великого Львова" й який, як вважають експерти, розробили з порушеннями і без консультацій з громадськістю.

А ще на початку квітня того ж року Мінрегіон затвердив перспективний план Львівської ОДА щодо поділу Львівщини. Протестуючи проти цього рішення, представники приміських громад Львова, яких мали об'єднати зі Львовом, заявили, що звертатимуться у Раду Європи.

На території Львівської області створили 73 об'єднаних територіальних громад разом із Львівською ОТГ. Також уряд затвердив 7 нових районів на Львівщині.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram для отримання моментальних новин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.