Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

видобуток газу

Вівторок, 7 грудня 2021, 13:19

Компанія Козицького шукатиме газ на Стрийщині

видобуток газу

Компанія Зіновія Козицького планує спорудити дві свердловини для видобутку газу на території Стрийського району.

Про це йдеться у повідомленнях про процедуру оцінки впливу на довкілля через діяльність ТОВ "Горизонти", опублікованих на сайті департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

ТОВ "Горизонти" планує спорудити дві розвідувальні свердловини №27 та №28 на території Миколаївської міської ради Стрийського району для виявлення покладів газу.

Глибина свердловин – по 1500 метрів. Для їх спорудження передбачається використати бурові дизельні верстати, які працюють на дизпаливі, а на період спорудження свердловин укладуть угоди на використання земельних ділянок. У залежності від довжин газопроводу роботи із підключення свердловин розраховані на термін до трьох місяців. У будівельних роботах буде задіяно від 15 до 20 одиниць техніки.

При бурінні свердловин установкою з дизельним приводом встановлюється санітарно захисна зона 500 м. 

Як йдеться у повідомленні, нові свердловини сприятимуть створенню робочих місць, наповненню місцевих бюджетів шляхом часткового зарахування рентної плати за користування надрами до бюджетів різних рівнів, зокрема 2% рентної плати за користування надрами надходить до районних бюджетів, 3% до бюджетів об’єднаних територіальних громад та 2% до обласних бюджетів за місцем здійснення планової діяльності (видобування корисних копалин).

Також зазначено, що вплив на поверхневі та підземні води можливий в разі порушення технологічних процесів чи можливих наслідків аварійних ситуацій.

Наразі департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА має надати компанії висновок з оцінки впливу на довкілля для продовження будробіт.

За даними аналітичної системи YouControlкінцевими бенефіціарними власниками створеної у 2009 році компанії ТОВ "Горизонти" є батько голови Львівської ОДА Максима Козицького Зіновій Козицький та Карел Комарек.

Компанія має дозвіл на видобування нафти і газу на площі Бунявській (з 2015 до 2035 року), а також на площах Гірській та Берегівській Львівської області.

Крім цього у вересні цього року компанія отримала дозвіл на спорудження свердловини для видобутку газу у Меденицькій ОТГ, а у серпні Держслужба геології та надр видала їй дозвід на промислову розробку родовищ на території Стрийського та Дрогобицького районів Львівщини.

У жовні цього року компанія "Горизонти" купила право видобутку газу на Жуківській площі біля Полтави.

Раніше Варіанти писали про нафто-газовий бізнес родини Козицьких у статті "Фата-моргана Козицьких" та про енергетичний бізнес Козицьких у статті "Злотокрила повітруля Козицьких". 

Додамо, батько голови Львівської ОДА Зіновій Козицький опинився на 40 позиції у рейтингу топ-100 найбагатших українців. Статки Козицького оцінили у 297 млн дол.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.