Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Культура

"Три лини для Марії"

city-adm.lviv.ua

Середа, 15 грудня 2021, 12:05

Осока отримав Премію міста літератури ЮНЕСКО

"Три лини для Марії"

Премію міста літератури ЮНЕСКО отримав перекладач і письменник Сергій Осока за збірку "Три лини для Марії".

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради. 

Цьогоріч Премію міста літератури ЮНЕСКО вручили полтавському письменнику Сергію Осоці за збірку "Три лини для Марії" (Видавництво Старого Лева).

Переможця нагородили статуеткою та сертифікатом на 150 тис грн. 

Також цьогорічною премією передбачено вручення спецвідзнаки в розмірі 50тис грн. Її присудили Ірині Шуваловій за збірку "Каміньсадліс" (Видавництво Старого Лева).

Нагадаємо, цього року до участі у конкурсі було зголошено 104 видання. Опісля журі премії з 30 претендентів довгого списку обрали 12 номінантів.

Премія присуджується четвертий рік авторам за завершений, оригінальний чи перекладний твір, який вперше опублікований у попередньому році.

Попередніми лауреатами премії стали Петро Яценко за роман "Нечуй. Немов. Небач" (2018 рік), Андрій Содомора за переклад Гесіода "Походження богів. Роботи і дні. Щит Геракла" (2019 рік).

Зазначимо, у грудні 2015 року Львів увійшов до Мережі креативних міст ЮНЕСКО, здобувши титул Місто літератури ЮНЕСКО, а у 2018 році заснував Премію міста літератури ЮНЕСКО, що присуджується автору або перекладачеві за оригінальний або перекладний художній твір, що вперше опублікований українською мовою, було подано 70 видань.

У червні 2019 року Львівська міськрада виділила майже мільйон гривень на підготовку до відзначення отриманого Львовом титулу Місто літератури ЮНЕСКО.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.