article

Пісні фронту 2023 (# 59)

олександр ковальчук
пʼятницю, 12 травня 2023 р. о 18:22

Деяка українська попмузика під час війни з Росією.

Декілька треків від представників української попсцени, що намагаються стати суголосними навколишній війні з Росією.

Українська попмузика змінюється повільно. Інколи навіть декілька вдалих альбомів за рік може бути великим щастям. Ще повільніше змінюється реакція місцевих музикантів на якісь великі виклики. І саме тут немає жодних особливих сподівань, оскільки майже увесь перебіг цього процесу можна передбачити наперед.

Хто страждав кон'юнктурою та халтурою до війни, той продовжує її робити зараз у неошароварних шатах. Історія вкотре повторюється тьмою аматорського трешу, який за місяць вже ніхто навіть не згадає.

Аморфна попса й досі так тримається зубами за щось старе, що може дати лише щось банальне у своїй пластмасовій плаксивості.

Sokil

Патріотичний поп-реп з заобрійним щемом і банальною лірикою про українське сонце на горизонті та дитячими питаннями до Бога.

Tim

Непогана спроба тернопільського рнб з поппанківським натиском. Текст з другої хвилин міг би бути й кращим.

Культурний десант

Благодатний дисторшн Саші Чемерова, Колі Сєрги та Yarmakа пафосно блукає ліричними манівцями в оді козачій піхоті.

Христина Соловій

Бранка Синьої Бороди у вирі приреченого сюсюкання за міцною спиною жаданого обранця долі десь на горизонті. Хоча у цьому вилизаному ретро виразно бракує героя-коханця від Паліндрома.

Макс Барських

Інкубаторний поп так вже хоче застрибнути на хвилю мрійливого трансу на білому коні, що зовсім забиває на лірику, де вже сидять банальні покручі про те, що треба слухати серце та знайти себе. Вакарчук у шортиках.

Gannababy

Після пародії на Сестричку Віку гурт Gannababy несподівано видає абсолютно готовий хіт іронічного та сексуального рнб ("дотик твій – роса"). Один з найкращих треків 2023 року (попри всю любов до Niki & The Dove). Десь вже має хвилюватися гурт Дао Парк.

MamaRika

Cправа Джері Гейл живе та процвітає. Мівіна-поп був, мівіна-поп є, мівіна-поп – завжди буде. Гейл, Джері!

діти інженерів

Альтернативні діти продовжують нудно шукати свою персональну Кашу Сальцову зі синдромом напружених брів. У голову лізуть одні матюки на бульварі розбитих мрій.

Olive Taud & Міра Капітан

Псевдореперки Olive Taud та Міра Капітан з рагульською пародією на реп, де поміж тієї понтової графоманії мала б ще вискочити Gunna Chorna з порцією псевдогалицьких селюків.

Довгий Пес

Американські гірки від львівського репера ніяк не скінчаться. На щастя, на цьому тижні він зміг піднестися до ідеального кавового маніфесту.

фото: Фб GeneralStaff.ua

Мітки: Христина Соловій, українська музика, Саша Чемеров, MamaRika, Yarmak, Довгий Пес, Макс Барських, діти інженерів, Gannababy, Коля Сєрга, Sokil, Tim

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.

Варіанти © 2012-2024