Новини

Новини

Львів'янам покажуть автентичне "Українське весілля"

Львів'янам покажуть автентичне "Українське весілля"

informweek.com

Львів'янам покажуть автентичне "Українське весілля"

П'ятниця, 13 вересня 2013, 09:36

На V Фестивалі автентичного мистецтва «Веретено» відіграють весілля. Щороку на фестивалі відтворюють давні обряди, деякі з них ми ще пам’ятаємо, а про деякі взагалі нічого не знаємо.  Цьогоріч за традиційними звичаями одружуватимуть молоду пару.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

«Основу програми фестивалю складатимуть давні весільні обряди із Бойківщини, Гуцульщини, Поділля, Слобожанщини, Одещини, Полісся.  Будуть представлені обряди: «Різання барвінку», «Розплітання коси», «Вирядження молодого до шлюбу», «Пов’язування намітки», «Вінкоплетини», «Весільний обрядовий танець», «Зустріч молодого у молодої», «Нанашкування». Колективи-учасники заходу ознайомлять гостей свята з правдивими весільними звичаями та передадуть дух справжнього українського весілля», - розповідають організатори.

Окрім цього, на весіллі пектимуть обрядове печино (весільні гуски), вчитимуть плести вінки з барвінку, ткати весільні сорочки та плести святкові брилі. Також презентуватимуть колекції як давніх так і сучасних стилізованих весільних вбрань.

«Українське весільне вбрання» різних етнографічних регіонів України показуватимуть і на виставці ілюстрацій.

«Наявність на фестивалі старостів, дружок, молодят, можливість перетанцьовування із молодою обрядового танцю «Гуцулка», весільне частування, веселі троїсті музики та запальні автентичні танці – все це  створить атмосферу справжнього давнього українського весілля», - обіцяють організатори.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.