Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Львівська міська рада

Львівська міська рада

Понеділок, 14 травня 2018, 09:28

Чиновники Садового не виконують Закон про доступ до публічної інформації

Управління охорони історичного середовища Львівської міськради порушило Закон про доступ до публічної інформації, надав несвоєчасно неповну інформацію на запити ІА «Варіанти». 

30 березня ІА «Варіанти» скерувало до Львівської міськради запити, в яких просило надати копії документів, які слугують законною підставою для проведення ексгумації та перепоховання єпископа Теодоровича та отця Шмида на Цвинтарі орлят, а саме:

1. Копію висновків експертної комісії щодо ідентифікації останків Львівського архієпископа вірмено-католицького обряду Теодоровича Юзефа Теофіля, створеної на підставі розпорядження №120 міського голови Андрія Садового від 06.04.2011 «Про ексгумацію та перепоховання останків Львівського архієпископа вірмено-католицького обряду Теодоровича Юзефа Теофіля».

2. Копію матеріалів справи про ексгумацію останків архієпископа вірмено-католицького обряду Теодоровича Юзефа Теофіля.

3. Копію акту передачі останків Львівського архієпископа вірмено-католицького обряду Теодоровича Юзефа Теофіля представникам Республіки Польща для перепоховання.

4. Копію розпорядження виконавчого органу Львівської міськради, на підставі якого було проведено ексгумацію та перепоховання 22.11.2014 на польському військовому цвинтарі останків о. Герарда Шмида (1885-1938) зі склепу Клосовських (59 поле) на Личаківському цвинтарі.

5. Копію висновків експертної комісії щодо ідентифікації останків о. Герарда Шмида

6. Копію матеріалів справи про ексгумацію останків о. Герарда Шмида

7. Копію акту передачі останків о. Герарда Шмида представникам Республіки Польща для перепоховання.

Відповідь на запити надійшла в порушення встановлених законом термінів лише 20 квітня. В ній не було копії жодного документа, які запитувало Варіанти.

Натомість у додатках містилися: висновок про обстеження поховань в гробівці родини Клосовських без зазначення дати, лист начальник управління охорони історичного середовища Л. Онищенко, яка не заперечує щодо перепоховання останків о. Шмида, лист директора Личаківського цвинтаря М. Нагая до Л. Онищенко з проханням погодити перенесення останків Шмида, а також звернення польської сторони з проханням дозволити перепоховання Шмида.

Відсутність документів, копії яких просило надати ІА Варіанти, дозволяє говорити про те, що перепоховання Юзефовича і Шмида відбулись з порушеннями законів, а також ставить питання про те, чиї останки були перепоховані, адже жодного експертного висновку щодо результатів ексгумації ІА Варіанти не отримало.

Нагадаємо, ІА Варіанти виклало історію перепоховань Теодоровича та Шмида в репортажі Цвинтар орлят. У 2011 році на Цвинтарі орлят урочисто повернули рештки єпископа Юзефа Теодоровича, які відшукали на Личаківському цвинтарі. Повернення останків отця Шмида на Цвинтар орлят відбулось в 2014 році. Вони були віднайдені в тому ж гробівці, де і останки Теодоровича. На момент публікації репортажу редакція не отримала відповідей на офіційні запити про доступ до публічної інформації.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.