Новини

Політика

ВО "Батьківщина"

ВО "Батьківщина"

П'ятниця, 31 серпня 2018, 12:46352

Питання зміни ЦВК – це повна відповідальність президента Порошенка, – Крулько

Питання зміни Центрвиборчкому – це повна відповідальність президента Порошенка.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько, коментуючи ситуацію з ЦВК на телеканалі «Еспресо».

«Це саме президент створив таку ситуацію, коли довго не вносив подання на членів ЦВК. А коли вніс, то виявилось, що на 13 вакансій подав 14 кандидатур. Це означало, що хтось із опозиційних фракцій не матиме представників у ЦВК, хоча це передбачено резолюцією ПАРЄ. Комісія має бути збалансованим органом, а не контрольованим президентом», – нагадав Іван Крулько.

Він також додав: «Якщо подивитись електоральну ситуацію, то очевидно, що від неї також треба було б відштовхуватись, щоб мати збалансований Центрвиборчком».

Відповідаючи на питання щодо можливого перенесення президентських виборів, Іван Крулько зауважив, що вони мають відбутись у термін, як це передбачено ч. 5 ст. 103 Конституції України, – в останню неділю березня 5-го року повноважень президента, або 31 березня 2019 року, а не переноситись на червень 2019, чи весну 2020-го.

«Я вам скажу більше: люди хочуть, щоб вибори президента відбулись навіть раніше, аніж це передбачено Конституцією, враховуючи рівень довіри до Порошенка і те, що відбувається в країні. Але президент боїться будь-яких виборів і буде всілякими методами намагатись якомога більше утриматись при владі», – зазначив народний депутат.

За його даними, у президентській команді є різні сценарії, зокрема, Адміністрація президента вже підготувала подання до Конституційного суду, щоб там дали розмите тлумачення, на підставі якого через ситуативну більшість у ВРУ протягуватимуть перенесення дати виборів на пізніше. Але це, на переконання Крулька, буде порушенням Конституції.

На зауваження ведучого, що, якщо не перенести вибори, президент буде на посаді не повні 5 років, політик зауважив, що цей термін якраз спливе під час президентських виборів.

«Якщо це вже так важливо, то інавгурацію Юлії Тимошенко, яка переможе, можна буде провести в день, коли спливе термін повноважень Порошенка», – іронічно підсумував Іван Крулько.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.