Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

сміттєпереробний завод у Львові

сміттєпереробний завод у Львові

Вівторок, 23 квітня 2019, 15:41

Будівництво сміттєпереробного заводу у Львові планують розпочати у вересні

ЛКП "Зелене місто" планує приступити до спорудження нового сміттєпереробного комплексу з вересня 2019 року.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

У Львові вже цього року розпочнуть будівництво сміттєпереробного заводу. За словами директора ЛКП "Зелене місто" Вадима Ноздрі, після тривалих процедур та громадських обговорень Львівська міська рада отримала висновок Мінекології про безпечність мабутнього комплексу на вул. Пластовій.

"За результатами цієї роботи був сформований позитивний висновок, ми його отримали, та звернемо увагу на додаткові питання, такі як розташування додаткових очисних споруд. Опісля проект пройде державну експертизу" – заявив Ноздря.

Він також додав, що "Зелене місто" одержить всі необхідні документи і отримає дозвіл у ДАБІ на початок робіт, які плануються у вересні. Паралельно відбудеться тендерний процес на визначення підрядника, який проводить ЄБРР.

"Ми як мали визначені 5 компаній так і продовжуємо з ними працювати. Очікуємо дозвіл банку, який перевіряє тендерну документацію, на оголошення результатів" – запевнив Ноздря

Новий сміттєперробний комплекс буде першим в Україні збудованим із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів. Вартість заводу попередньо оцінюють у 23 млн євро.

Міністерство екології встановило, що майбутній сміттєпереробний завод у Львові не буде шкідливим для довкілля та дозволило його будівництво.

Про це йдеться у висновку з оцінки впливу на довкілля щодо будівництва сміттєпереродного заводу на вул. Пластовій, 13 у Львові, який оприлюднило Міністерство екології та природних ресурсів України.

Міністерство екології надіслало ЛКП "Зелене місто" висновок з оцінки впливу на довкілля, згідно з яким майбутній сміттєпереробний завод на вул. Пластовій, 13 буде екологічно безпечним та відповідатиме усім європейським нормам із захисту довкілля, відтак дозволило його будівництво.

"На підставі наведених у звіті з ОВД оцінок ймовірних впливів на компоненти довкілля (водні та земельні ресурси, ґрунти, кліматичні фактори, матеріальні об'єкти, ландшафт та рівні шумового, теплового та вібраційного забруднення) сукупний вплив планової діяльності при штатному режимі експлуатації є екологічно допустимим" – йдеться у документі.

Таож зазначається, що забудовник має впродовж 3 років після введення заводу ку експлуатацію проводити моніторинг стану довкілля й за рік висадити 300 дерев на території сміттєпереродного комплексу.

Нагадаємо, у грудні 2018 року виконком Львівської міськради затвердив нові містобудівні умови та обмеження для будівництва сміттєпереробного заводу на Пластовій, 13. Попередня містобудівна документація стала предметом спору у суді, тому виконком відхилив пропозицію про перенесення цього питання до закінчення судового процесу і затвердив нові містобудівні умови.

На громадському слуханні щодо будівництва сміттєпереробного заводу, яке відбулося у липні 2018 року, львів'яни виступили проти будівництва заводу на вул. Пластовій. А у вересні львівські депутати не підтримали петицію народу про заборону цього будівництва та пошуки для цього нової земельної ділянки. Тоді ж міський голова Львова прокоментував соціальну напругу, що виникла у звязку з планами будівництва львівського сміттєпереробного заводу.

Додамо, у квітні 2018 року депутати погодили отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку у 25 мільйонів євро, а вже у червні того ж ЄБРР оголосив тендер на будівництво сміттєпереробного заводу.

На другий етап тендеру пройшли 5 компаній: Control Process S.A. (Польща), Eggersmann Anlagenbau GMBH (Німеччина), Helector S.A. (Греція), консорціум MUT (Австрія) та Dogusan (Туреччина) та консорціум WTT (Нідерланди) та Axis (Литва).

Також під час візиту до Львова 22 лютого цього року міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив, що у березні Міністерство екології та природних ресурсів України надасть оцінку сміттєпереробному заводу.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.