Новини

ТЕК

ЄБРР та Фонд чистих технологій кредитуватимуть будівництво ВЕС на Львівщині

ЄБРР та Фонд чистих технологій кредитуватимуть будівництво ВЕС на Львівщині

images.photoukraine.com

ЄБРР та Фонд чистих технологій кредитуватимуть будівництво ВЕС на Львівщині

Середа, 25 квітня 2012, 17:06

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Фонд чистих технологій виділили компанії «Еко-Оптіма» кредит на суму 13,3 млн. євро на будівництво вітрової електростанції потужністю 12,5 МВт у Старосамбірському районі Львівщини.

Відповідний договір підписали сьогодні.

Так, ЄБРР надасть «Еко-Оптіма» кредит на суму 9,5 млн. євро на термін 10 років, а Фонд чистих технологій – 3,8 млн. євро на термін 15 років.

«Це перший проект з відновлюваної енергетики, профінансований ЄБРР», – наголосив керуючий директор ЄБРР в Туреччині, Східній Європі, Кавказі та Середній Азії Олів'є Декамп.

ВЕС, яку планують ввести в експлуатацію до кінця 2012 року, буде складатися з 5 вітрогенераторів потужністю 2,5 МВт кожний і вироблятиме на рік близько 25,5 ГВт-год електроенергії. Директор компанії «Еко-Оптіма» Зиновій Козицький підкреслив, що загальна вартість проекту становить близько 20 млн. євро.

Компанія «Еко-Оптіма» належить директору «Укрнафтогазінвесту», бізнесмену Зиновію Козицькому. Компанія планує реалізувати низку проектів з будівництва вітрових, сонячних об'єктів, малих ГЕС та установок біомаси на Заході України. Три невеликі вітроелектростанції потужністю 12,5, 17,5 та 37,5 МВт планують звести в гірській зоні Карпат, неподалік від кордону з Польщею. Крім цього, компанія планує до кінця 2012 року запустити в експлуатацію Орівську сонячну електростанцію у Львівській області потужністю 2,5 МВт й планує будівництво Сокальської геліостанції потужністю 5,5 МВт та Самбірської потужністю 9 МВт. Іншим напрямком діяльності компанії є побудова малих ГЕС на Львівщині. Також «Еко-Оптіма» спільно з голландським партнером працює над проектом виробництва електроенергії з біомаси у Червонограді.

Нагадаємо, Зиновія Козицького пов'язують із сайтом "Вголос", який є прихильний до ВО "Свобода". З «Укрнафтогазінвест» пов'язаний також депутат Львівської облради Тарас Федак. 

Джерело: Українська енергетика

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.