Новини

ВРУ

Спікера нового парламенту обиратимуть за спрощеною процедурою

Спікера нового парламенту обиратимуть за спрощеною процедурою

rusk.ru

Спікера нового парламенту обиратимуть за спрощеною процедурою

Понеділок, 19 листопада 2012, 19:24

Президент Янукович сьогодні підписав Закон «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України», яким передбачено, що голова Верховної Ради України обирається шляхом відкритого поіменного голосування, а не шляхом заповнення бюлетенів.

 

Занок опублікований на сайті Верховної Ради України. 

Рішення ВРУ про відкликання спікера з посади приймається шляхом відкритого поіменного голосування більшістю народних депутатів від конституційного складу парламенту.

ВРУ цим документом також врегульовує питання скликання першої сесії парламенту нового скликання.

Зокрема, передбачається, що до складу підготовчої депутатської групи делегуються політичними партіями по одному представнику від 15 народних депутатів, обраних у загальнодержавному окрузі.

При цьому ці кандидатури мають бути подані не пізніше як через 5 днів після офіційного оприлюднення результатів виборів.

Крім того, до складу підготовчої групи мають увійти по одному представнику від 15 народних депутатів, обраних у мажоритарних округах.

Передбачається, що тимчасова президія ВРУ має складатися з 6 народних депутатів. Члени тимчасової президії мають почергово вести засідання.

Закон також передбачає, що до фракцій, які сформовані політичними силами, можуть входити депутати, які були на виборах самовисуванцями.

Також, згідно з законом, кількість осіб у депутатській групі не може бути меншою, ніж кількість осіб у найменшій фракції, що сформована протягом першої сесії.

Законом визначено і розгляд питань на першій сесії ВРУ нового скликання.

Зокрема, спочатку формується Тимчасова президія, фракції та групи, потім заслуховується доповідь спікера попереднього скликання щодо стану законодавчої роботи в парламенті. Після цього передбачено формування лічильної комісії, обрання голови ВРУ та всієї президії, а після цього - заслуховування позачергового послання президента до нового складу ВРУ.

Нагадаємо, народні депутати 6 листопада ухвалили закон «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України». 

Джерело: УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.