Новини

Соціум

Нагороду ім. Казимира Малєвіча отримала українська художниця Жанна Кадирова

Нагороду ім. Казимира Малєвіча отримала українська художниця Жанна Кадирова

www.webavangard.com.ua

Нагороду ім. Казимира Малєвіча отримала українська художниця Жанна Кадирова

Субота, 15 грудня 2012, 22:58

Українська різьбярка і художниця Жанна Кадирова стала в п'ятницю лауреаткою нагороди ім. Казимира Малєвіча, і отримала грошову нагороду в розмірі 3 тис. євро.

Нагороду присуджує кожні два роки Польський інститут в Києві за внесок в розвиток сучасного мистецтва.

Нагорода Малевіча є однією з найбільш престижних мистецьких премій в Україні. Вона присвячена авторові «Чорного квадрату на білому тлі». Малєвіч був поляком, який народився в Україні, і був попередником супрематизму, тобто найбільш радикальним в напрямку абстракції.

«Кадирова була визнаною за різноманітність стилів і форм, які входять в її роботи», - сказав директор Польського інституту в Києві Ярослав Годун.

Кадирова, член художньої групи R.E.P. виставляла свої роботи, серед іншого, у Варшавській Захенті, Центрі сучасного мистецтва та галереї Арсенал в Білостоці.

Польський інститут в Києві вручив свою нагороду втретє. Нагороду ім. Казимира Малєвіча вручають кожні два роки художникам до 40 років, котрі народилися в Україні.

До фіналу конкурсу увійшли також Лада Наконечна, номінована LIA - Leipzig International Art Programme gGmbH, і Леся Хоменко, номінована Благодійним фондом «Асоціація діячів сучасного мистецтва України».

В межах нагороди лауреати отримують грошову стипендію та 3-місячне перебування в Центрі сучасного мистецтва Замок Уяздовскі в Варшаві.

Казимир Малєвіч народився в 1878 році в польській сім'ї в Києві. Його найбільш відомою роботою є «Чорний квардат на білому тлі».

Джерело: wyborcza.pl

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.