Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»
sajty bukmekeriv

Політика

Ярослав Дубневич

Вівторок, 19 січня 2021, 13:22

Дубневичу повернуть мільйони, вилучені під час обшуку у його будинку

Ярослав Дубневич

Вищий антикорупційний суд постановив повернути Ярославу Дубневичу гроші, вилучені під час обшуків у його будинку.

Про це повідомляє "Судовий репортер".

Вищий антикорупційний суд своєю ухвалою від 11 січня скасував арешт 119 тисяч доларів і 102 тисяч євро, вилучених у помешканні нардепа Ярослава Дубневича, який підозрюється в розкраданні 93,28 млн гривень "Укрзалізниці". 

Зазначимо, 27 грудня 2019 року детективи НАБУ провели обшук у будинку Ярослава Дубневича та вилучили ці гроші. Натомість Дубневич заявив, що кошти належать його зятю і дочці, проте у лютому 2020 року Апеляційна палата ВАКС відмовила зятю Дубневича у скасуванні арешту, бо за словами дружини нардепа, Наталії Дубневич, гроші належали її чоловікові. 

"Зять Дубневича попросив Печерський суд визнати, що між ним і тестем був договір зберігання грошей і визнати зобов’язання їх повернути. Дубневич передачу зятем грошей не заперечував. У такій ситуації, оскільки спір щодо реальності такої домовленості відсутній, то суддя Печерського суду Сергій Вовк визнав, що усний договір справді був і зобов’язав Дубневича повернути гроші. Після цього зять Дубневича знову звернувся до Вищого антикорупційного суду. З огляду на рішення судді Вовка, яке не було оскаржене, Антикорупційний суд визнав доведеним факт, що гроші належать зятю Дубневича" – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 31 жовтня 2019 року Верховна Рада прийняла рішення про зняття недоторканості, затримання та арешт Дубневича через незаконне привласнення майна та зловживання службовим становищем, яке завдало збитків Укрзалізниці. 

Згідно із розслідуванням, Дубневич є організатором схеми привласнення 93,2 млн грн філії "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Укрзалізниця" при поставці товарів за завищеними цінами. Тоді Дубневичу повідомили про підозру та призначили 93 млн грн застави.

У листопаді 2019 року Вищий антикорупційний суд заарештував усе майно Ярослава Дубневича у справі про розкраданні газу НАК "Нафтогаз-Україна". Однак ще раніше Ярослав Дубневич переписав підконтрольну йому фірму ТОВ "Агропромислове підприємство "Львівське" на свого сина, Юрія Дубневича, щоб на неї не могли накласти арешт, а також ТОВ "Енергія-Новий Розділ", що є власником ТЕЦ в місті Новий Розділ.

У квітні 2020 року НАБУ завершило розслідування цієї справи.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.