Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Чорна кам’яниця

Четвер, 17 червня 2021, 12:07

Садовий програв справу щодо повернення будівель Львівського історичного музею

Чорна кам’яниця

Господарський суд Києва відмовив Львівській міськраді у поверненні з власності облради будівель Львівського історичного музею.

Про це повідомила прес-служба Львівської обласної ради.  

Господарський суд Києва вчора, 16 червня, ухвалив рішення, яким відмовив Львівській міськраді у позові до Львівської облради щодо права власності облради на 7 комунальних приміщень у Львові.

Як наголосили у облраді, у грудні 2020 року міська рада просила суд скасувати рішення обласної ради, визнати недійсними свідоцтва про право власності та скасувати державну реєстрацію права власності на 7 приміщень:

- Кам'яницю "Пори року", вул. Вірменська, 23;

- Будівлю музей "Арсенал", вул. Підвальна, 5;

- Будинок архітектора ("Порохову вежу"), вул. Підвальна, 4;

- Чорну кам’яницю, пл. Ринок, 4;

- Палац Корнякта, пл. Ринок, 6;

- Кам’яницю Массарівську, пл. Ринок, 24;

- Навчальний корпус Львівського професійного ліцею торгівлі та сфери послуг Палац Корнякта, вул. Лесі Українки, 26.

Зазначимо, міськрада Львова стверджує, що обласна рада незаконно оформила право власності на ці будівлі та намагається в судах їх повернути. А у березні цього року облрада змінила місце реєстрації Львівського історичного музею, повершувши його із Червонограда до Львова, як це й було до березня 2020 року, коли Львівська облрада вирішила перереєструвати музей у Червоноград.

Нагадаємо, нещодавно Верховний Суд відмовив Львівській міськраді у поверненні приміщень обласних лікарень, визнавши право ними розпоряджатися за облрадою.

На початку червня Північний апеляційний господарський суд підтвердив право Львівської облради на приміщення колишньої лікарні на вул. Устияновича, 14. Також у січні 2020 року Львівська міськрада виграла у суді справу щодо 7 приміщень медичних закладів, які Львівська облрада має повернути у власність міста.

Додамо, у жовтні 2018 року звільнився з посади начальник управління майном спільної власності Львівської обласної ради Микола Бандра, який очолював це управління з 2006 року і діяльність якого на посаді постійно супроводжували корупційні скандали.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.