Новини

Соціум

На Львівщині та Тернопільщині не обліковані близько 73% об'єктів культурної спадщини

На Львівщині та Тернопільщині не обліковані близько 73% об'єктів культурної спадщини

www.rent-apartments.lviv.ua

На Львівщині та Тернопільщині не обліковані близько 73% об'єктів культурної спадщини

Понеділок, 7 травня 2012, 18:13

Близько 73% об'єктів культурної спадщини у Львівській и Тернопільській областях не обліковані. Про це повідомляє Рахункова палата.

Це гальмує формування Державного реєстру нерухомих пам'яток України, - на думку представників палати.

«Через занедбаність пам'яток історії і архітектури туристичний потенціал більшості регіонів використовується не повністю. Так, у Львівській і Тернопільської областях тільки два з 11 замків та палаців, що входять до складу державних заповідників, використовуються, як повноцінні туристичні об'єкти. Майже половина з 64 об'єктів, розташованих у цих заповідниках, перебуває в незадовільному стані, більше третини з них потребують термінових протиаварійних та консерваційних робіт», - йдеться у повідомленні.

Протягом 2009-2011 років на реставрацію та консервацію об'єктів історико-культурної спадщини в цих регіонах з державного бюджету було спрямовано менше 10% від необхідних обсягів фінансування.

Також аудит виявив численні порушення пам'яткоохоронного законодавства під час ремонтних робіт (встановлення пластикових вікон різного малюнку та кольору, самовільна перебудова). «Без відповідних дозволів і погоджень зводиться новий храм на місці знесених господарських будівель монастирського комплексу «Почаївська лавра» (Тернопільська обл.), що може призвести до часткової або повної втрати об'єктів національного значення у державному заповіднику», - зазначено в повідомленні.

Джерело: РБК-Україна

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.