Новини

Соціум

Перший в Україні мультфільм для незрячих дітей презентували у Львові

Перший в Україні мультфільм для незрячих дітей презентували у Львові

mashka-hikuta.livejournal.com

Перший в Україні мультфільм для незрячих дітей презентували у Львові

Вівторок, 28 травня 2013, 13:54

У Львові відбулася презентація першого в Україні мультфільму, адаптованого для дітей з вадами зору, творцями якого стали “Ресурсний центр освітній інформаційних технологій дляосіб з особливими потребами” НУ “Львівська політехніка” та Львівський обласний осередок ВГО “Українська спілка інвалідів - УСІ”.

Презентація відбулася сьогодні, 28 травня, інформує кореспондент Варіантів.

Об’єктом обробки ініціатори обрали український мультфільм “Сонячний коровай”.

За словами актриси Національного  театру ім. М.Заньковецької Олександри Бонковської, яка озвучувала мультфільм, шо робота над озвучуванням була досить складною, позаяк доводилось спеціально редагувати речення, аби вкластися в 6-7 секунд.

“Недостатньо просто описувати дію, що відбувається в мультфільмі. Діти потребують більш емоційної подачі - вони добре реагують на тональність, “колір” звуку. Відтак я уявила, що текст мультфільму дітям читає мама”, - розповіла Бонковська.

Звукорежисер фільму Андрій Демчук наголосив, що наразі в Україні є проблеми з виробництвом фільмів та мультфільмів для незрачих, оскільки немає програмних засобів для цього.

Він, утім, додав, що зробити адаптований для незрячих повнометражний фільм в Україні реально, однак для цього потрібні великів кошти.

Ініціатор проекту Оксана Потимко зауважила, що наразі державне підприємство “Укранімафільм” вже надало авторські права на мультфільм, і організатори мають можливість його розповсюджувати.

За її словами, найближчим часом диски із мультфільмом отримають 27 українських шкіл-інтернатів для незрячих дітей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.