Новини

література

«Тотальний футбол»: українські та польські письменники презентують книгу про футбол

«Тотальний футбол»: українські та польські письменники презентують книгу про футбол

grani-t.com.ua

«Тотальний футбол»: українські та польські письменники презентують книгу про футбол

П'ятниця, 25 травня 2012, 13:21

Чотири українські та чотири польські письменники написали про футбол у містах-господарях чемпіонату Євро-2012. Презентація цієї книги у Львові відбудеться 1 червня у кав'ярні-книгарні «Кабінет», за участю авторів – Сергія Жадана, Євгена Положія і Наташі Ґерке (Польща).До цієї футбольної антології увійшли також есеї Наталки Сняданко, Сашка Ушкалова, Павла Гюлле, Марека Бєньчика та Пьотра Сємьона.

Ідея «Тотального футболу», зазначає Сергій Жадан у передмові до антології, виникла минулого літа в польських та німецьких видавців. «Ідея проста: написати не так про футбол, як про те, що зазвичай залишається поза спортивними трансляціями, – пояснює Жадан, – міста, посеред яких будуються стадіони, підлітки, які з дитинства ганяють м'яча на подвір'ях і шкільних майданчиках, історія та архітектура, культура й політика – всі ті щоденні й надзвичайно важливі речі, з яких формується наше життя, наші свідомість, пам'ять і надія. Адже футбол, за великим рахунком, це не паралельна реальність – він і є сама реальність, можливо, навіть у найкращому своєму вияві».

Книжка призначена найперше тим, хто не надто знається на статистиці, проте хотів би трішки більше дізнатися, що ж стоїть за цією Грою – футболом; чим живуть стадіони після того, як завершуються матчі; що запалює серця та горлянки десятків тисяч чоловіків, які живуть своїм щоденним життям, від гри до гри, святкуючи перемоги й переживаючи поразки.

Кожен з авторів антології написав про одне з міст, у якому відбудуться матчі «Євро-2012»: Сергій Жадан – про Донецьк, Наталка Сняданко – про Львів, Євген Положій – про Київ, Сашко Ушкалов – про Харків, Павел Гюлле – про Ґданськ, Марек Бєньчик – про Варшаву, Наташа Ґерке – про Познань і Пьотр Сємьон – про Вроцлав.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.