Новини

Інфраструктура

Українські банки не хочуть повідомляти позичальників про зміну відсотків по кредиту

Українські банки не хочуть повідомляти позичальників про зміну відсотків по кредиту

investblog.net.ua

Українські банки не хочуть повідомляти позичальників про зміну відсотків по кредиту

П'ятниця, 22 червня 2012, 15:15

На сьогоднішній день фінансові установи зобов'язані за 15 днів повідомляти позичальника про зміну відсотків по кредиту. Проте в «Українському кредитно-банковому союзі» заявили, що банки слід звільнити від необхідності повідомляти клієнтів про зміну процентної ставки за кредитами.

 В асоціації вважають, що потрібно виключити необхідність виконання вимоги про письмове повідомлення про змінною процентною ставкою (ст. 1056-1 ЦК), що нібито «нівелює її функцію щодо забезпечення гнучкості фінансових умов за кредитними договорами».

Нагадаємо, до 2011 року діяла редакція закону, відповідно до якої кредитна ставка за кредитним договором не могла змінюватися банком в односторонньому порядку.

2011 року законодавці пішли назустріч банкам і дозволили визначати кредитним договором відповідно до ринкових індикаторів розмір плаваючої ставки. Тобто при настанні певних умов банкам дозволено в установленому законодавством порядку змінювати ставку. Але при цьому «кредитор зобов'язаний повідомити позичальника про зміну процентної ставки не пізніше, ніж за 15 календарних днів до дати, з якої застосовується нова ставка».

Юрист компанії «Захист прав споживачів фінансових послуг» Алла Семенченко вважає, що пропозиція банкірів є порушенням права споживача фінансових послуг на інформацію.

«Письмове повідомлення є необхідним, оскільки через його відсутність банк порушує договірні відносини і буде діяти в односторонньому порядку, проте в договорі завжди є дві сторони», - пояснила вона.

Раніше уже повідомлялось, що Україна опинилась на другому місці у Європі після Греції за розміром боргів населення перед банками.

Так, лише за минулий рік населення позичило у фінустанов близько 7,1 млрд. грн. Громадян не лякають навіть надвисокі ставки за споживчими кредитами.

Джерело: ТСН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.