Новини

Вибори 2012

Влада і церква – речі несумісні - Петро Писарчук

Влада і церква – речі несумісні - Петро Писарчук

glavcom.ua

Влада і церква – речі несумісні - Петро Писарчук

Вівторок, 25 вересня 2012, 11:14

Священослужителі чинять великий гріх не тільки перед Богом, але й людьми, торгуючи  голосами виборців напередодні виборів, возвеличуючи ледь не до лику святих кандидатів-мажоритарників, які здійснюють пожертви на церкви.

 

На цьому наголосив народний депутат України Петро Писарчук, коментуючи залучення священнослужителів до виборчих кампаній окремими кандидати у депутати по мажоритарних округах Львівщини. Про це повідомляє прес-служба народного депутата. 

«Уявімо собі, що кожен новообраний президент як це робили колись правителі, буде шукати собі зручного церковного ієрарха і свою позицію нав’язувати церковному кліру. Не приведи Господи, бо церква тоді буде не христовою, а президентською. Напевно, розуміючи це в наш час всі цивілізовані держави пішли шляхом законодавчого відокремлення церкви від держави. Але цього ніяк не може зрозуміти наш церковний клір і як ніде інше пнеться займатися політикою. Високодостойні митрополити міняють церковні кафедри на непристойні агітмайданчики і возносять до небес людей сумнівної репутації, причесляючи їх до лику праведників», - наголосив Петро Писарчук.

На переконання народного депутата, останнім часом почастішали випадки, коли священослужителі людей ділять не лише за конфесійною, але й за політичною ознакою. «Але хіба Господь дав право навіть найвищому церковному сановникові перебирати його функції? Бог є верховним, справедливим суддею і кожному воздасть по заслугах. Судити ж він буде нас не за словами, а за поступками. Як на мене, саме це священнослужителі мають донести до сердець своїх парафіян, а не ділити їх вже не тільки за конфесійною, але й за політичною ознакою. Суспільство вже настільки заполітизоване, що приналежність до тієї чи іншої партії стало ледь не мірилом патріотизму. Нам негайно потрібно цього позбутись. Немає таких партій, чий квиток був би пропускним в царство небесне», - переконаний Петро Писарчук.

За його словами, роздаючи церковні ордени і пошану жертводавцям, число яких значно зростає перед кожними виборами, священнослужителі не мають права торгувати людськими голосами.

«Не Божа це справа. Творець заради нашого спасіння жертвував не золото і дукати, а життям свого єдинородного сина. Тому і наші пожертви не можуть вимірюватись грошима. Не хотів би думати, що всі ці пожертви, що роздаються перед виборами, є фарисейськими і користолюбивими, але церква тримається навіть не на найбільших жертводавцях, а на мільйонах вірних, що у всі часи віддавали останню копійку во славу Божу. І їм в першу чергу ми маємо вклонитися. Агітуючи за багатих, ми принижуємо бідних, не чуємо Бога. Для нього благословенними є не багаті, а упосліджені, тихі, а не крикливі. Мусимо собі сказати, що навіть ті, за кого так заповзято агітують деякі священнослужителі, йдуть до людей не з правдою і чистим серцем, бо бояться бути гнаними за правду. А саме гнаним за правду, як сказав Христос, і буде належати царство небесне», - зазначає Петро Писарчук.

Нардеп наголошує, що виборці мають навчитися робити самостійний вибір і відповідати за нього.

«Знаю, що далеко не всі мене почують і зрозуміють. Відразу скажу, що визнаю – грішником є, грішником і помру, і партія моя не свята. Проте ніколи не погоджуся з тими огульними звинуваченнями на адресу Президента Віктора Януковича, бо в цьому, що нам некомфортно живеться на рідній землі є вина кожного з нас. І той, хто скаже, що від нього нічого не залежить, не тільки помиляється, а й чинить гріх. Бо Бог сказав: просіть (але не гроші) і Вам дасться, стукайте, і Вам відчинять. Ми мусимо навчитися без нав’язувань робити самостійний вибір і за нього відповідати. «З нами Бог», - декларують майже всі політики і несуть при цьому в суспільство агресію, ненависть, злобу і неправду. Заради влади вони пожирають себе і ближніх своїх. Святотатство це. Ось чому так важливо, щоб під проводом церкви ми лікували свої душі, а тоді прийде добробут і достаток у кожну сім’ю, бо наші зусилля в розбудову рідної держави будуть благословенні Богом. Іншого не дано. Нехай посміються і покепкують циніки, але прийде час, що і вони стануть на коліна перед Богом і будуть просити прощення», - переконаний Петро Писарчук.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.