Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

очисні споруди Львова

Понеділок, 22 квітня 2019, 15:51

Сміттєпереробний завод таки будуватимуть на Пластовій

очисні споруди Львова

Міністерство екології встановило, що майбутній сміттєпереробний завод у Львові не буде шкідливим для довкілля та дозволило його будівництво.

Про це йдеться у висновку з оцінки впливу на довкілля щодо будівництва сміттєпереродного заводу на вул. Пластовій, 13 у Львові, який оприлюднило Міністерство екології та природних ресурсів України.

Міністерство екології надіслало ЛКП "Зелене місто" висновок з оцінки впливу на довкілля, згідно з яким майбутній сміттєпереробний завод на вул. Пластовій, 13 буде екологічно безпечним та відповідатиме усім європейським нормам із захисту довкілля, відтак дозволило його будівництво.

"На підставі наведених у звіті з ОВД оцінок ймовірних впливів на компоненти довкілля (водні та земельні ресурси, ґрунти, кліматичні фактори, матеріальні об'єкти, ландшафт та рівні шумового, теплового та вібраційного забруднення) сукупний вплив планової діяльності при штатному режимі експлуатації є екологічно допустимим" – йдеться у документі.

Таож зазначається, що забудовник має впродовж 3 років після введення заводу ку експлуатацію проводити моніторинг стану довкілля й за рік висадити 300 дерев на території сміттєпереродного комплексу.

Нагадаємо, у грудні 2018 року виконком Львівської міськради затвердив нові містобудівні умови та обмеження для будівництва сміттєпереробного заводу на Пластовій, 13. Попередня містобудівна документація стала предметом спору у суді, тому виконком відхилив пропозицію про перенесення цього питання до закінчення судового процесу і затвердив нові містобудівні умови.

На громадському слуханні щодо будівництва сміттєпереробного заводу, яке відбулося у липні 2018 року, львів'яни виступили проти будівництва заводу на вул. Пластовій. А у вересні львівські депутати не підтримали петицію народу про заборону цього будівництва та пошуки для цього нової земельної ділянки. Тоді ж міський голова Львова прокоментував соціальну напругу, що виникла у звязку з планами будівництва львівського сміттєпереробного заводу.

Додамо, у квітні 2018 року депутати погодили отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку у 25 мільйонів євро, а вже у червні того ж ЄБРР оголосив тендер на будівництво сміттєпереробного заводу.

На другий етап тендеру пройшли 5 компаній: Control Process S.A. (Польща), Eggersmann Anlagenbau GMBH (Німеччина), Helector S.A. (Греція), консорціум MUT (Австрія) та Dogusan (Туреччина) та консорціум WTT (Нідерланди) та Axis (Литва).

Також під час візиту до Львова 22 лютого цього року міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив, що у березні Міністерство екології та природних ресурсів України надасть оцінку сміттєпереробному заводу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.