Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»
sajty bukmekeriv

Соціум

візуалізація

city-adm.lviv.ua

Понеділок, 4 жовтня 2021, 10:28

Крематорій Садового відправлятиме львів'ян у царство мертвих з першого перону

візуалізація

У місті обрали переможців архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію будівлі крематорію на Голосківському кладовищі.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

За результатами архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію будівлі крематорію на території Голосківського цвинтаря у Львові, перемогла команда архітекторів із Маріуполя, які зараз працюють в Берліні, – Заботін Павло, Копейкіна Любов, Копейкін Віктор, Кобец Олена.

"Будівництву крематорію передувала велика підготовча робота: вносилися зміни до містобудівної документації, що вирішувала багато містобудівних аспектів, зокрема співіснування із кладовищем, питання доїздів, влаштування колумбаріїв, відводилась земельна ділянка тощо" – зазначив головний архітектор міста Антон Коломєйцев.

До складу журі конкурсу увійшли: головний архітектор міста Антон Коломєйцев, директор ЛКП "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" Олег Гарасим’юк, головний архітектор проєктів ДІПМ "Містопроект" Петро Крупа, делегований представник від ЛОО НСАУ Олександр Вендзелович, керівник архітектурної майстерні "Симетрія" Микола Рибенчук, керівник архітектурного бюро Savytskyy Design Марко Савицький, екс-керівник управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради Юліан Чаплінський.

Зазначимо, вже на початку липня цього року у Львові оголосили архітектурний конкурс на кращу проєктну пропозицію будівлі крематорію на Голосківському кладовищі, а у липні депутати підтримали петицію про побудову крематорію у Львові до 2025 року.

Крім цього, наприкінці травня у місті зібрали раду єпископів з главами всіх конфесій і вони підтримали ініціативу будівництва крематорію.

Нагадаємо, у квітні цього року комісія фінансів міськради не підтримала будівництво крематорію у Львові. Депутати вважають це будівництво недоцільним. Натомість ще на початку березня вони дозволили розширити територію Голосківського кладовища на понад 32 гектари з вирубкою навколишнього лісу.  

Раніше, 19 вересня 2019 року, у Львові провели публічну консультацію щодо доцільності будівництва крематорію, а у травні 2020 року у міськраді наголосили, що землі для поховання на кладовищах Львова вистачить приблизно на один рік. Тоді ж у мерії планували оголосити Всеукраїнський архітектурний конкурс щодо будівництва крематорію.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram для отримання моментальних новин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.