Сьгоодні під стінами Львівської міськради активісти провели пікет проти спорудження сміттєпереробного заводу та підвищення цін у транспорті.
Про це повідомляє кореспондент "Варіантів".
Сьогодні перед початком сесії у Львівській міській раді на площі Ринок відбулися акції протесту проти підняття цін у громадському траноспорті з 5 до 7 грн та спорудження сміттєперебного заводу.
Протест проти підняття цін у маршрутках організувала низка громадських організацій. На думку участиків ГО "Білі Горвати", таке рішення є некомпетентним та невмотивованим і не відповідає рівню перевезень.
Протестувальники також вимагали ліквідацію готувки в транспорті та перехід на електронні квитки.
Опісля під стіни міської ради прийшли мешканці мікрорайону Знесіння та села Грибовичі, які виступили проти спорудження сміттєпероробного заводу по вул. Пластовій на території очисних споруд "Львівводоканалу" та ліквідації Грибовицького сміттєзвалища.
Активісти підписали звернення до міського голови Львова з метою скасувати ухвалу про надання земельних ділянок на Пластовій під спорудження сміттєпереробного заводу та перенести його на віддалену від місць проживання територію.
Нагадаємо, від 1 лютого вартість проїзду у маршрутках міста становить 7 гривень, натомість пенсіонери можуть їздити безкоштовно.
Окрім того, на початку грудня 2018 року виконком Львівської міськради затвердив нові містобудівні умови та обмеження для будівництва сміттєпереробного заводу на Пластовій, 13.
Ще у квітні 2018 ро43 депутати погодили отримання кредиту від Європейськго банку реконструкції та розвитку у 25 мільйонів євро, а вже у червні ЄБРР оголосив тендер на будівництво сміттєпереробного заводу. За його результатами обрали перших 12 компаній-конкурентів.
Також нещодавно ЄБРР оголосив перелік компаній, яких відібрали для другого етапу тендеру будівництва у Львові сміттєпереробного заводу. Зокрема, претендентами на будівництво заводу у Львові стали 7 компаній: Control Process S.A. (Польща), Eggersmann Anlagenbau GMBH (Німеччина), Helector S.A. (Греція), консорціум MUT (Австрія) та Dogusan (Туреччина) та консорціум WTT (Нідерланди) та Axis (Литва).
Додамо, на громадському слуханні щодо будівництва сміттєпереробного заводу, яке відбулося у липні минулого року, львів'яни знову виступили проти будівництва заводу на вул. Пластовій. Однак у вересні того ж року львівські депутати не підтримали петицію про заборону будівництва заводу та пошуки для цього нової земельної ділянки. Тоді ж міський голова Львова прокоментував соціальну напругу, що виникла через планами будівництва львівського сміттєпереробного заводу.