Новини

Політика

лісове господарство

лісове господарство

За ініціативою нардепа з Львівщини оприлюднюватимуть плани рубок у заповідниках

П'ятниця, 30 вересня 2016, 11:49

Мінприроди зобов'язало оприлюднювати усі плани санітарного вирубування у природно-заповідних парках в Україні.

Про це йдеться у документах, оприлюднених прес-службою народного депутата з Львівщини Остапа Єднака.

Відтак, у відповідь на звернення народного депутата, секретаря Комітету з питань екологічної політики Остапа Єднака, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак підписав наказ, яким зобов'язав усіх керівників установ природно-заповідного фонду висвітлювати на сайтах плани проведення рубок.

Йдеться про те, що відтепер керівники нацпарків та заповідників повинні оприлюднювати інформацію щодо можливих планових рубок, зокрема, картосхеми територій, а також витяги з рішень науково-технічних рад та висновки наукових установ, якими схвалено або погоджено санітарно-оздоровчі заходи.

Як повідомив Остап Єднак у своєму зверненні до міністра, через відсутність у відкритому доступі інформації про санітарну вирубку нацпарків, контролювати це питання громадськість не могла і навколо цього питання часто відбувалися конфлікти.

"Надання планам санітарної вирубки публічності зупинить варварське вирубування природних заповідників. Ті установи які ведуть свою діяльність чесно та без порушень зможуть уникнути звинувачень у незаконних рубках, бо журналісти та активісти зможуть самостійно вивчити всі документи. А решта будуть вимушені припинити маніпуляції з санітарними рубками, адже не є секретом, що в окремі установах природно-заповідних фондів проходять науково-технічні ради формально. Особливо важливо, що у висновках та у рішеннях науково-технічних рад публічними стануть прізвища людей. Це дозволить персоніфікувати відповідальність за проведення рубок", – зазначив Єднак.

А картосхеми з вказаними даними про функціональне зонування та розподіл по землекористувачам дозволить громадським активістам, туристам, місцевим мешканцям точно знати межі заповідних парків та їх функціональних зон.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.