Середа, 11 листопада 2020, 15:48
карантин у Львові
Уряд запровадив в Україні "карантин вихідного дня" та скасував поділ країни на зони.
Сьогодні, 11 листопада, на своєму засіданні Кабінет міністрів прийняв рішення про запровадження в Україні так званого "карантину вихідного дня", який покликаний знизити показники інфікування на Covid-19 в Україні.
Такий карантин триватиме з 14 до 30 листопада. Під час цього карантину, у суботу та неділю мають працювати лише продуктові магазини, аптеки, АЗС, фінансові установи, СТО, доставка їжі, торгівля засобами гігієни, ветеринарними препаратами і кормами.
Натомість забороняється: робота торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також робота театрів і проведення масових заходів. Заборонено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе та установах розважальної сфери.
Як наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, для підтримки бізнесу під час дії "карантину вихідного дня" уряд готовий відновити та розширити такі програми підтримки:
- компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм виробництва;
- програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);
- можливість застосування механізму визнання "карантину вихідного дня" форс-мажорною обставиною, що зараз обговорюється з Торговельно-промисловою палатою;
- продовження реалізації програми доступних кредитів "5-7-9", яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу, йдеться про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.
Крім цього, в Україні скасували адаптивний карантин, який передбачав поділ країни на чотири зони: зелену, жовту, помаранчеву і червону зону. Ця система рівнів епідемічної небезпеки поширення Covid-19 запрацювавала з серпня 2020 року.
Натомість вводиться загальний карантин під час якого заборонено:
- проведення масових заходів, кількістю більше 20 осіб;
- робота кінотеатрів при заповненні зали у понад 50%;
- робота музеїв при кількості відвідучачів більше, ніж одна людина на 1. кв.м;
- регулярні перевезення пасажирів у залізничному чи автомобільному транспорті більше, ніж місць для сидіння;
- робота нічних клубів та закладів громадського харчування, які ораганізовують такі захлди;
- робота закладів громадського харчування після 22:00 год;
- робота закладів із розміщення, за винятком готелів;
- робота спортзалів і фітнес-центрів із кількістю людей більше, ніж одна людина на 20 кв.м.
Нагадаємо, вчора у Львівській облдержадміністрації заявили, що підтримують ініційований міністром охорони здоров'я Максимом Степановим так званий "карантин вихідного дня", а сьогодні зранку преставники готельно-ресторанного бізнесу пікетували Львівську ОДА, протестуючи проти посилення карантину у місті.
Додамо, раніше наголошувалося, що в Україні також планують повністю заборонити масові заходи, закрити спорт-комплекси й басейни, а магазинам у певні години обслуговувати лише пенсіонерів.
з 9 листопада українські лікарні не проводять планові операції, а перейшли лише на лікування ургентних хворих та пацієнтів з коронавірусом.
Загалом карантин в Україні, який вперше запровадили з 12 березня, продовжили до 31 грудня, однак 13 жовтня уряд вніс зміни до індикаторів та критеріїв, якими визначається карантин на території країни.
Підтримай журналістів ІА Варіанти
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
Продовжуючи переглядати varianty.lviv.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом , і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності. Зрозуміло