Новини

Вибори 2012

ВР створила ТСК щодо розслідування фактів фальсифікацій на виборах

ВР створила ТСК щодо розслідування фактів фальсифікацій на виборах

inter.ua

ВР створила ТСК щодо розслідування фактів фальсифікацій на виборах

Вівторок, 6 листопада 2012, 15:31

Верховна Рада прийняла постанову створити слідчу комісію про розслідування обставин встановлення результатів виборів в деяких округах.

 

За відповідне рішення проголосувало 232 депутати, а виголосив постанову спікер ВР Володимир Литвин.

Проте Литвин відхилив пропозицію опозиції про реєстрацію їхньої постанови щодо розслідування фактів фальсифікації виборів.

У документі йдеться про утворення ТСК «з питань розслідування обставин встановлення результатів виборів в деяких округах». Голови фракцій і груп мають подати своїх представників до ТСК до 7 листопада.

«Рекомендувати Генпрокуратурі провести перевірку правомірності залучення працівників правоохоронних органів… на окремих дільницях та ОВК…, а також відповідності дій працівників правоохоронних органів вимогам закону. Вищій Раді юстиції, Вищій кваліфікаційній комісії суддів перевірити додержання присяги суддями під час ухвалення ними рішень», – говориться у постанові.

ЦВК поинна повторно вивчити матеріали щодо встановлення результатів виборів у «проблемних» округах.

Але Литвин відмовився реєструвати постанову опозиції щодо розслідування фактів фальсифікації виборів.

«Не може Верховна Рада вимагати від генпрокурора ув’язнити людей до 6 років і писати перелік людей. Додайте до того проекту постанови ще один момент – сформувати «трійку», яка буде судити людей», – заявив Литвин опозиції.

Як відомо, проект постанови опозиції містив імперативні норми, зокрема, можливість покарання у вигляді ув’язнення до 6 років для тих, хто припустився порушень.

У додатку до постанови на 5 сторінках містяться прізвища можливих фальсифікаторів, починаючи від голів місцевих адміністрацій і правоохоронців до рядових членів виборчих комісій.

Джерело: Українська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.